Co musisz wiedzieć, kiedy ubiegasz się o pożyczkę, kiedy pracujesz na umowie zlecenie?

Panuje powszechne przekonanie, że jeśli pracujemy na umowie zlecenie, nie jesteśmy w stanie ubiegać się o jakiekolwiek formy związane z pozyskaniem dodatkowych środków finansowych. Tymczasem, okazuje się, że nie do końca jest to prawdą. Osoba, która pracuje na umowie zlecenie, może ubiegać się chociażby o przyznanie jej pożyczki. Pytanie jednak brzmi: na co należy zwrócić uwagę, kiedy składamy wniosek o przyznanie nam takiej formy finansowania, jaką jest pożyczka na umowę zlecenie? Odpowiedź na to, jak również na wiele innych pytań powiązanych z tym tematem, znajdziecie Państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – znajdź instytucję, która udzieli ci pożyczki na umowę zlecenie

To, od czego należy zacząć, to jasne określenie faktu, że nie każda firma będzie w stanie udzielić nam pożyczki na umowę zlecenie: https://www.wonga.pl/pozyczka-przy-umowie-zlecenie-i-umowie-o-dzielo. Nie oznacza to jednak, że niemożliwym jest znalezienie takiej firmy. Wpisując odpowiednie zapytanie w Sieci, jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów znaleźć taką instytucję – czy to w naszej okolicy, czy też online. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli chodzi o ubieganie się o pożyczkę, w momencie kiedy pracujemy na umowę zlecenie, możemy zrobić to zarówno osobiście, jak również online. Zarówno pierwsza z możliwości, jak również druga, ma swoje zalety. Kiedy już jednak znajdziemy instytucję, która będzie miała możliwość udzielenia nam omawianej przez nas formy finansowania, warto dowiedzieć się, jakich formalności musimy dopełnić, aby w ogóle otrzymać pieniądze o które się ubiegamy.

Wniosek i dokumenty, które są wymagane

To, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o ubieganie się o przyznanie nam pożyczki, w momencie kiedy pracujemy na umowę zlecenie, to nie tylko znalezienie odpowiedniej do tego celu instytucji, ale też zadbanie o to, aby złożyć odpowiednie dokumenty. Z reguły wystarczy w takim przypadku umowa zlecenie, która stanowi jednocześnie potwierdzenie tego, że pracujemy. Czasem może być też wymagane dostarczenie zaświadczenia o zarobkach. Najczęściej też, konieczne jest wypełnienie odpowiedniej jakości wniosku. Z reguły jednak nie są one skomplikowane a uzupełnienie odpowiednich pól zajmuje naprawdę kilka minut. Po wykonaniu tych czynności, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko złożenie dokumentów i czekanie na przyznanie decyzji. Jeśli zadbaliśmy o to, aby wniosek, jak również dokumenty były kompletne, nie powinno być najmniejszego problemu z udzieleniem nam takiej formy finansowania, jaką jest pożyczka dla osób, które pracują na umowę zlecenie.