Szybka pożyczka

Nieplanowany wydatek potrafi zaskoczyć każdego z nas. Jest szczególnie kłopotliwy w czasie, gdy nie posiadamy na niego pieniędzy. Różnie to w życiu bywa i czasem popsuje nam się samochód, pralka, telewizor czy chrześniak nagle się żeni, a na wszystko potrzebna jest gotówka.

Niektórzy uważają, że kredytów trzeba unikać. Bronią się przed nimi ile tylko się da. Ale czasami jest tak, że się po prostu nie da uniknąć chociaż drobnej pożyczki i wtedy trzeba skorzystać z oferty wybranej instytucji finansowej.

Kredyt, ale nie w banku

Ostatnio bardzo popularna staje się natychmiastowa pozabankowa pożyczka. Można z niej łatwo skorzystać, nie wychodząc z domu. Większość nowoczesnych produktów kredytowych oferowana jest przez Internet i wymaga od osoby zainteresowanej jedynie wypełnienia wniosku online. Jest to bardzo szybka forma kredytu, ponieważ firmy pożyczkowe udostępniają klientom środki nawet i w kilka minut po akceptacji wniosku.

Pożyczka pozabankowa, analogicznie do swojej bankowej kuzynki, również może mieć postać ratalną. Deklarujemy wysokość miesięcznego zobowiązania jaką możemy płacić bez uszczerbku na domowym budżecie.

szyld z napisem bank

Kwoty wypłacane przez instytucje pozabankowe nie są wcale małe. Firmy starają się rozszerzać swoje oferty o możliwie największe kwoty dla klienta. Pozwala im to stać się realną alternatywą dla banków, przynajmniej w kwestii pożyczek do 10000 zł. Wygrywają one bowiem pod wieloma aspektami, jak chociażby szybkość wypłaty gotówki, a również ich koszty nie są już dzisiaj bardzo odbiegające od ofert bankowych.

Pożyczka pozabankowa ma też niezaprzeczalnie szerszy zakres potencjalnych klientów. Banki nie pożyczą pieniędzy osobie posiadającej nieudokumentowane dochody czy świadczenia socjalne. Instytucje pozabankowe nie gardzą również takimi osobami. Są także mniej restrykcyjne w kwestii weryfikacji baz wiarygodności kredytowej. Na drobne potknięcia klienta często potrafią przymknąć oko i dać mu szansę na otrzymanie pożyczki i poprawę zdolności kredytowej.

Kredyt z obsługą w domu klienta

Część firm z branży pożyczkowej oferuje usługę obsługi w domu. Polega ona na tym, że klient swoje zobowiązania reguluje, wpłacając raty pożyczek do dedykowanego dla siebie opiekuna z ramienia przedsiębiorcy. Opiekun ten również wypłaca pożyczkę pod adresem zamieszkania swojego klienta. Jest to opcja droższa niż oferty przez Internet, jednak też posiada wiele zalet, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.

Niezależnie od formy pożyczki pozabankowej z jakiej finalnie skorzystamy należy pamiętać o terminowych płatnościach. Klient, który reguluje zobowiązania zgodnie z wyznaczonym harmonogramem spłat może w przyszłości liczyć na otrzymanie większej kwoty pożyczki lub korzystniejszą ofertę skierowaną tylko dla stałych, rzetelnych płatników.